Dlažba
Ploty
Cestné prvky
Tvárnice

RADY A TIPY

Aká dlažba je vhodná na parkoviská?

Aké zásady treba dodržať pri výbere dlažby na parkovisko?

Pri výbere dlažby na parkovisko je potrebné dodržať niekoľko zásad:
  • betónová dlažba pre osobné autá zaťažovaná do 3,5 tony má byť minimálnej hrúbky 6 cm. Všetky typy dlažieb, ktoré ponúkame v našom sortimente, vyrábame v tejto minimálnej hrúbke, ktorá vyhovuje záťažovým kritériám pre parkoviská, ktoré sú určené pre osobné automobily do 3,5 tony. (Naša ponuka dlažieb)
  • pri zaťažení parkovacej plochy vozidlami alebo mechanizmami nad 3,5 tony je potrebné vybrať dlažbu s minimálnou hrúbkou 8 cm. V tejto hrúbke vyrábame tri typy vonkajšej dlažby: dlažba ViaBlock, dlažba ViaBlock Maxi a dlažba ViaBona. V našom sortimente ponúkame aj dlažbu ViaBona s hrúbkou 10 cm, je určená na zvlášť zaťažované a frekventované plochy, ako parkoviská pre nákladné automobily alebo logistické parky.
Zásady výberu:
  • ak si vyberáte dlažbu na parkovisko, je vhodné zvoliť dlažbu tmavšej farby. Pri bledších povrchoch sa dlažba pod autami ľahko ušpiní od pneumatík.

  • pri pokládke vonkajšej dlažby, ktorá bude slúžiť ako parkovacia plocha, treba dodržať špárovanie 3 až 5 mm, aby sa predišlo k dotýkaniu dlažbových tvaroviek a ich treniu. Okraje by pri nesprávnej pokládke mohli popraskať. Na parkoviská odporúčame skôr dlažby so skosenou hranou.


  • dlažbu na parkovacie účely je potrebné kvalitne zhutniť.
  • dlažba musí spĺňať normy STN EN

Katalóg 2019

Pozrite si aktuálny katalóg dlažieb, cestných prvkov, tvárnic a plotových prvkov Terrabella pre rok 2019 »

O našej betonárni

Produkty s ochrannou známkou Terrabella sa vyrábajú v našej vlastnej betonárni v Malženiciach pri Trnave. Investície sme nasmerovali do kúpy najmodernejších výrobných liniek.

Na účely prispôsobenia obsahu a reklám, poskytovania funkcií sociálnych médií a analýzy návštevnosti používame súbory cookie. Informácie o tom, ako používate naše webové stránky, poskytujeme aj našim partnerom v oblasti sociálnych médií, inzercie a analýzy.